Hydroizolace vlhkého zdiva

Pracné a rizikové podřezávání zdiva
je prehistorie.

Zabýváme se hydroizolací vlhkého zdiva, hydroizolací základů a celkovou koncepcí vlhkého zdiva. Naše metoda je šetrná ke statice objektu, rychlá a stejně spolehlivá jako podřezání domu. Díky dlouholetým zkušenostem v oboru izolace zdiva Vám poradíme a pomůžeme s odvlhčením domu.

Známe správné postupy sanace, sledujeme nejnovější technologické trendy používáme nejnovější a spolehlivé materiály a navrhujeme dlouhodobě funkční metody sanace a hydroizolace vlhkého zdiva. Nabídneme Vám pouze profesionální a spolehlivé řešení hydroizolace a sanace.

Provádíme sanace zdiva, hydroizolace vlhkého zdiva v severočeském, středočeském v Praze, dále ve východočeském kraji, v Německu – oblast Sasko a Drážďany, po dohodě v celé ČR.

Sanace - oblast působení

Jsme flexibilní, používáme kvalitní materiály a máme příznivé ceny. Pro sanaci vlhkého zdiva používáme certifikované materiály, splňující směrnice WTA. Každý rok školíme naše pracovníky u certifikovaných školících firem, tyto certifikáty můžeme doložit.

Realizujeme:

 • průzkumy staveb
 • diagnostika vlhkého zdiva
 • kompletní návrh řešení sanace
 • hydroizolace vlhkého zdiva
 • chemické injektáže zdiva
 • vodoodpudivé nátěry a nástřiky

Po vzájemné dohodě pro Vás provedeme prohlídku objektu, posouzení situace, návrh a zpracování řešení, seznámení s technologií i materiály a cenovou kalkulaci.

Zeptejte se nás na vše, co vás o hydroizolaci vlhkého zdiva, sanaci a izolaci proti vlhkosti zajímá, rádi Vám odborně poradíme. Kontaktujte nás a domluvte si návštěvu našeho technika.

Po dokončení hydroizolace a celkové sanace vlhkého zdiva Vám vystavíme protokol o předání díla, s vykázanou spotřebou materiálu a rozsahem prací.

Sanace vlhkého zdiva - vlhké zdivo sebou přináší problémy

Vlhké zdivo se může stát velmi rychle nepříjemným problémem, a to v mnoha ohledech. Neustálým působením vlhkosti dochází k výskytu plísní, postupnému a nevratnému porušení dřevěných konstrukcí a celkové destrukci stavby. U historických budov dochází k degradaci a rozpadu zdiva jeho narušení z hlediska statiky. Vlhké zdi sebou přináší také snížení tepelně izolačních schopností stěn, nebo nevratné chemické změny ve zdivu. Hydroizolace vlhkého zdiva a kompletní sanace zdiva jsou tedy pro bezproblémové a zdravé bydlení důležitá.

Chemická injektáž – hydroizolace vlhkého zdiva je rychlá a šetrná ke statice objektu

Tato metoda sanace vlhkého zdiva je ideální řešení v místech, kde by jiné metody (podřezávání a podsekávání zdiva) byly obtížně realizovatelné.

Například kamenné či degradované zdivo, naše metoda je šetrná k sítím ve zdivu, elektrické rozvody, plynové potrubí, topení, vodovod, odpadní potrubí atd.

Při volbě vhodného a kvalitního prostředku, je chemická injektáž zdiva velmi účinná a spolehlivá díky novým nanomateriálům. Odstraní příčinu nepříjemností spojených s vlhkostí zdiva.

Metody hydroizolace vlhkého zdiva »

Chemická injektážní clona spolehlivě nahrazuje metodu podřezání zdiva, ta bývá časově náročná a ke statice domu nešetrná.

Hydroizolace vlhkého zdiva a základů

Pro úspěšnou sanaci zdiva je nutné znát příčinu jeho vlhnutí. Nestačí jen vysoušet, ale musí se především odstranit zdroj vlhkosti. Hydroizolace vlhkého zdiva zabezpečí, že Váš domov bude opět suchý a zdravotně nezávadný.

Zdroje vlhkosti:

 • kondenzace páry z interiéru
 • vzlínání vlhkosti od základů
 • zatékání dešťové vody do konstrukcí stavby
 • vzdušná vlhkost
 • zazdění průduchů, zanesení nebo ucpání drenáží
 • chybějící nebo léty degradovaná původní izolace proti vlhkosti

Zabezpečte zdivo a základy domu proti vodě a vlhkosti. Poradíme, jak se pomocí hydroizolace vlhkého zdiva a celkové sanace nadobro zbavit vlhkosti. Hydroizolací základů si v budoucnu ušetříte nemalé peníze za nákladné opravy týkající se fasád i vnitřních omítek. Je to investice, která se vyplatí.

Izolace proti vlhkosti - ochrana staveb proti vzlínající vlhkosti

Nadměrná vlhkost zdiva přináší nejen růst plísní, ale zvyšuje vlhkost vzduchu v interiéru a tím zvyšuje tepelné ztráty. Abychom zabránili těmto negativním jevům, je potřeba provést sanaci a hydroizolaci vlhkého zdiva včas. Smyslem hydroizolace je zabezpečit suché prostředí obytných, ale i technických místností domu.

Charakteristika vlhkého zdiva:

 • výskyt plísně na vlhkém zdivu vlhké mapy na zdivu
 • nepříjemný zápach z vlhkého zdiva
 • solné výkvěty na zdech

Metody sanace vlhkého zdiva »

Praha, středočeský, severočeský a východočeský kraj jsou regiony, ve kterých sanace vlhkého zdiva a hydroizolace provádíme. Neváhejte nás kontaktovat pro získání více informací v této odborné oblasti.

Hydroizolace základů ▪ sanace vlhkého zdiva ▪ izolace proti vlhkosti

Kontakty

Zahrádka Petr

Stružnice-Jezvé 73
471 08

Tel.: + 420  724 354 835

petr.garden@tiscali.cz

Spřátelené weby
Sanax Solar Solution Inventer Meffert
Časté dotazy

Máte dotaz?

Zkuste sekci FAQ - často kladené dotazy nebo nás kontaktujte.

Živé firmy 2018
Živé firmy 2017
Živé firmy 2016
Živé firmy 2015
Živé firmy 2014
Novinky

Vzlínající vlhkost

Voda má fyzikální vlastnost vzlínat v kapilárních spárách (pórech) materiálu zdiva proti zemské přitažlivosti.

… celý článek

Větrání a vysoušení

O větrání je na internetu napsáno mnoho článků, my se však budeme věnovat správnému větrání v domech nebo bytech, které jsou nebo byly zatíženy vzlínající vlhkostí. Tyto prostory je potřeba zároveň i vysoušet.

… celý článek

Proč použít sanační tepelně izolační omítku?

Omítky Sanabond EXX a Sanaver DUO jsou nejspolehlivější na našem trhu. Mají vysokou životnost a zároveň Vám tepelně zaizolují zdivo, tím se zamezí tepelným ztrátám.

… celý článek